Kullanım Şartları

Genel Koşullar

 • UcakBiletiniz.com web sitesinde bir defada en fazla 4 yolcu (çocuk + yetişkin dâhil) için rezervasyon ve uçak bilet satış işlemleri yapılabilmektedir.
 • UcakBiletiniz.com Web Sitesinden tek başına çocuk için uçak bileti rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber uçak bileti rezervasyonu yapılabilir. Bebek yolcular (0-2 yaş) kucakta seyahat eder, havayolları tarafından bebek biletleri için koltuk ayrılmamaktadır.
 • UcakBiletiniz.com Web Sitesinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master Card Kredi kartları ile yapılabilmektedir. Web Sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde Secure 3D sistemi ile alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz. Bilet alımını onayladığınızda bilet tutarı (vergi ve diğer masraflar dahil) kredi kartınızdan tahsil edilecek ve sistemden çıktısını alabileceğiniz Elektronik Yolcu Bileti düzenlenecektir. Biletiniz onaylandı ekranından gördüğünüz bilgiler ayrıca e-bilet detayları başlığıyla e-posta olarak, mail adresinize iletilir.
 • UcakBiletiniz.com web sitesinden satın alınmış bir uçak biletinin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.
 • Bilet alımını onayladığınızda uçak bileti tutarı (vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması zorunlu değildir. Ancak biletleme yapılan havayolunun, ödeme yapılan kredi kartının check-in sırasında gösterilmesini talep etmesi söz konusu olabilmektedir, böyle bir durumda kredi kartının ibraz edilememesi halinde UcakBiletiniz.com yolcunun uçuşu kullanamamasını bahisle iade için başvurması halinde hiç bir sorumluluk yüklenmeyecektir.
 • UcakBiletiniz.com web sitesi, müşteri ile hava yolu firmaları arasında aracı kurum durumundadır. Bu nedenle uçak bileti satın alınan havayolunun uygulamadaki uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda UcakBiletiniz.com herhangi bir sorumluluk yüklenmeyecektir. Bu nedenle, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü UcakBiletiniz.com herhangi bir maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez.
 • İç Hat uçuşlarında; uçak tarifeli kalkış saatinden en geç 90 (doksan) dakika önce havaalanında olunması gerekmektedir. Dış Hat uçuşlarında; uçak tarifeli kalkış saatinden en geç 3 (üç) saat önce havaalanında olunması gerekmektedir. Bu sürelere uymayan yolcular o uçuşla ilgili tüm haklarını kaybederler.

İptal ve İade Şartları

 • Satın alınan uçak biletlerinde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.
 • Hava muhalefeti dışında yaşanan uçuş sefer iptalleri halinde, UcakBiletiniz.com üzerinden tahsis edilen servis hizmet bedeli iadesi yapılmayacaktır.
 • Biletleme esnasında tahsil edilen, Biletleme Hizmet Bedeli iade durumları; UcakBiletiniz.com tarafında değişiklik gösterebilir. İade işlemlerinden ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır.
 • Havayollarının değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlatması halinde güncel uygulama dikkate alınacaktır.
 • İadesi mümkün olan uçak biletlerinin, iadesi sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.
 • Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapılmış olduğu tespit edildiğinde Rezervasyon kuralları gereği mükerrer olduğu tespit edilen rezervasyonlardan sadece bir tanesi geçerli olacak, bunun dışındaki kayıtlarınız havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden UcakBiletiniz.com sorumluluk yüklenmeyecektir.

Değişiklikler

 • UcakBiletiniz.com’a anasayfadaki destek segmesinden mail atarak ya da 216 999 61 62 nolu telefondan ulaşarak, biletiniz ile ilgili değişiklik talebinizi iletebilirsiniz. Promosyon ve ekonomi sınıf ücretlerinde, uçuş öncesi ve uçuş sonrasında iptal ve iade ile rezervasyon değişikliği yapılamaz.
 • Eğer biletleme yapılan havayoluna ait sınıf/parkur/uçuş kuralı gereği ceza ya da iade tutarı oluşmuşsa, destek ekibimiz, konuyla ilgili iletişimi sağlayarak sorunu çözümleyecektir.

Bagaj Hakları

 • UcakBiletiniz.com web sitesinden yapılan biletlemelerde iç veya dış hat, uzak, orta veya yakın mesafelere göre Havayollarının belirlemiş olduğu bagaj hakları esastır. Fazla bagaj havayolunun belirlediği ücrete tabidir ve havalimanında yapılabilir.
 • Bagaj ve uçuş esnasında taşınması gereken evcil hayvan/müzik aleti vb. diğer malzemeleri havayollarına bildirmeniz gerekmektedir. Havayoluna not olarak bildirilecek taleplerinizin check-in sırasında havayolu tarafından kabul edilmemesi halinde UcakBiletiniz.com herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu ‘Kullanım Koşulları’ uygulamasında, yorumlanmasında ve bu koşullar dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtialf kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. Her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Anadolu Mahkemeleri yetkilidir.

Lütfen gideceğiniz ülkeler için vizenizin ve/veya transit vizenizin olduğundan emin olunuz.

Üzgünüz, web tarayıcınız güncel teknolojileri desteklemiyor.

Sitemizin size sunduğu imkanlardan tam olarak faydalanabilmek için web tarayıcınızı en kısa zamanda güncelleyin ve web sitemizi yeniden görüntüleyin.

msg01

msg02