1. Ana Sayfa
  2. Uçak Bileti
  3. Pegasus Flight Ticket

Populer Pegasus Uçuşları

Bangkok Lviv 15 Kasım 20182434 TL

Bodrum İzmir 02 Kasım 2018176 TL

Lefkoşa Adana 14 Kasım 2018197 TL

Londra Bangkok 11 Kasım 20182677 TL

Pegasus Hakkında

1989’da kurulmuş olan Pegasus Hava Yolları yani Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., 2005 yılında tarifeli iç hat seferlerine başlamıştır. 'Uçmak herkesin hakkı’ sloganıyla yola çıkan Pegasus Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayoludur. Pegasus Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Uçaklarının ana merkezi de Sabiha Gökçen Havalimanı’dır, buna ek olarak İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı’nda da hubları bulunmaktadır. Firmanın 45’ten fazla sayıda uçak filosu vardır ve sürekli olarak yeni alımlar gerçekleştiriyor. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu firmalarından birisidir.

Pegasus Check-In İşlemleri

Pegasus Hava Yollarından satın aldığınız uçak biletleri için online check-in uçuştan 72 saat önce açılır ve uçuştan 45 dakika önce (İran ve Ortadoğu için 1 saat) kapanır. Check-in sayfasında PNR numarası, isim ve soyadı ile giriş yaparak check-in yapabilirsiniz. Yolcular uçaktan 10 dakika önce biniş kapısında bulunmak zorundadır.

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus Hava Yollarında opsiyonlu rezervasyonlar için koltuk seçimine izin verilmiyor. Koltuk seçimi sadece bilet satın alma esnasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılıyor. Pegasus Hava Yolları koltuk seçimi için ekstra ücret talep ediyor.

Pegasus Bagaj Hakkı

Pegasus Hava Yollarında bilet satın alma sırasında bagaj hakkı paket seçiminizi de yapmanız gerekmektedir. Pegasus Hava Yollarında yalnızca el bagajı ücretsizdir. El bagajı uçak içinde beraberinde taşıdığın bagajdır. El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. Uçak içerisinde unutulan, kaybolan veya hasar gören eşyaların sorumluluğu yolculara aittir.

Pegasus Uçak İçi İkram

Pegasus Hava Yolları yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda yemek servisi yapmıyor. Uçuştan 24 saat öncesine kadar internet üzerinden ücretli olarak uçuşunuza yemek ekleyebiliyorsunuz. Uçak içerisinde ana yemek satışı yapılmıyor sadece atıştırmalık yiyeceklerden satın alabiliyorsunuz.

Değerlendirme
Genel Değerlendirme
0/5
Fiyat/Performans
0/5
Kalkış Saati
0/5
Hizmet Kalitesi
0/5
Yorumlar
Pegasus için Görüş Bildirmek İster Misiniz?
Yorumunuz
Puan Verin
Fiyat/Performans
Kalkış Saati
Hizmet Kalitesi
Adınız
Pegasus Künye
IATA Kodu: PC
Kuruluş Tarihi: 01/12/1990
Uçak Sayısı: 76 Uçak
Uçuş Noktaları: 105 Nokta
Popüler Hava Yolları

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

Üzgünüz, web tarayıcınız güncel teknolojileri desteklemiyor.

Sitemizin size sunduğu imkanlardan tam olarak faydalanabilmek için web tarayıcınızı en kısa zamanda güncelleyin ve web sitemizi yeniden görüntüleyin.