1. Ana Sayfa
  2. Uçak Bileti
  3. Türk Hava Yolları Flight Ticket

Populer Türk Hava Yolları Uçuşları

Roma Bangkok 15 Kasım 20182037 TL

Bodrum İzmir 02 Kasım 2018176 TL

Lefkoşa İzmir 01 Kasım 2018170 TL

Paris Bangkok 05 Kasım 20182425 TL

Türk Hava Yolları Hakkında

1933 yılında Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı "Devlet Hava Yolları İşletmesi" olarak kuruldu. İlk Türk havacılarından Fesa Evrensev 'in genel müdürlüğünü yaptığı kuruluşun ilk bütçesi 180 bin TL’ydi. Personel 7 pilot, 8 makinist, 8 memur ve 1 telsizci olmak üzere toplam 24 kişiden oluşuyordu. İlk filoda 2 adet 5 koltuklu King Bird, 2 adet 4 koltuklu Junkers F-13 ve 1 adet 10 koltuklu ATH-9 yer alıyordu. 2015'te Avrupa'nın en iyi hava yolu seçildi. “Dünya Daha Büyük. Keşfet!” sloganıyla yolcularını karşılayan THY, 300 uçaklı filosuyla dünyanın 280’den fazla noktasına uçuyor.

Türk Hava Yolları Check-In İşlemleri

Dış hat THY uçuşları için uçağın tarifeli kalkış saatinden 2 saat, iç hat uçuşlarında da 1 saat önce havalimanında bulunmanız gerekir. İç hat uçuş saatinden en geç 45 dakika önce; dış hat uçuş saatinden en geç 60 dakika önce kontuardan veya self check-in kiosklarından biniş kartınızı almalısınız. Self check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 12 saat önce başlar ve iç hat uçuşundan 45 dakika; dış hat uçuşundan 60 dakika önce sistem kapanır. Ayrıca Türk Hava Yollarına ait web sitesinden de havalimanına gitmeden online check-in yapmanız mümkündür. THY uçuşunuzdan 24 saat önce başlayan online check-in işlemleri, kalkışa 90 dakika kala sona erer.

Türk Hava Yolları Koltuk Seçimi

THY uçuşunuzdan önce koltuk seçiminizi yapmak için online check-in hizmetinden faydalanmanız gerekir. Standart koltuk seçimlerinin ücretsiz yapılabildiği ekonomi sınıfında geniş diz mesafeli, acil çıkış sırası, pencere kenarı, koridor kenarı gibi özel koltuklar için ek ücret talep edilmektedir. Self check-in sırasında koltuk seçimi yapacak olan yolcular için boş kalan koltuklardan rastgele tanımlama yapılır.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı

Bagaj koşulları her uçuşa göre farklılık gösterdiği için en doğru detaylara, rezervasyon bilgilerinizden ve bilet üzerindeki bagaj bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Tüm uçuşlarda tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlarınızı tek parça olarak uçuşa kabul edilmemektedir.

Türk Hava Yolları Uçak İçi İkram

Uçuştan önce “hoş geldiniz” içecekleri ile yolcularını karşılayan Türk Hava Yolları’nın uçuş esnasında sunduğu her şey, yolcularına ikramıdır. Standart ikramlar dışında özel talebi olan yolcuların uçuştan 24 saat önce özel taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

Değerlendirme
Genel Değerlendirme
3/5
Fiyat/Performans
3/5
Kalkış Saati
3/5
Hizmet Kalitesi
3/5
Yorumlar
Türk Hava Yolları için Görüş Bildirmek İster Misiniz?
Yorumunuz
Puan Verin
Fiyat/Performans
Kalkış Saati
Hizmet Kalitesi
Adınız
Türk Hava Yolları Künye
IATA Kodu: TK
Kuruluş Tarihi: 20/05/1933
Uçak Sayısı: 300 Uçak
Uçuş Noktaları: 280+ Nokta
Popüler Hava Yolları

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

checklist

Üzgünüz, web tarayıcınız güncel teknolojileri desteklemiyor.

Sitemizin size sunduğu imkanlardan tam olarak faydalanabilmek için web tarayıcınızı en kısa zamanda güncelleyin ve web sitemizi yeniden görüntüleyin.