Yılın tüm günlerini turist akını altında geçiren Bodrum, gerçekten her mevsimde farklı bir tat veriyor insana… Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausoleum Bodrum'da (eski adıyla Halikarnassos'ta) inşa edilmiştir. Zarar gören mozolenin mermerden taşları Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır.

 En ucuz Bodrum uçak bileti için ucakbiletiniz.com'da Bodrum uçak bileti arayın, karşılaştırın ve güvenle satın alın!

Bodrum Kalesi

su alti muzesi

Bodrum’un simgesi Bodrum Kalesi, bugün, Özel Övgü ödüllü Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor. Müzesever bir bünye için müze oldukça doyurucu ayrıca Bodrum’u hiç bir yerden Bodrum Kalesi’nden gördüğünüz gibi görmeniz mümkün değil. Bu manzaraya hayran kalacaksınız.

Pedasa Antik Kenti

pedasa

Leleg Uygarlığı’nın merkezi Pedasa, tarım terasları, çiftlik evleri gibi yapılarıyla bir Leleg kentidir. Yüzeyde yapı kalıntılarının izleri görülse de yalnızca yüksek bir kaya üzerine oturtulan iç kale günümüze kadar oldukça iyi bir durumda gelmiştir.

Aspat Koyu

aspat-venedik-kalesi

Saban sürülmeyen bu topraklar, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne girmiş, meşhur Çökertme türküsünde yerini almış, Venedik Kalesi, manzarası ve muhteşem denizi ile sizi mutlu edecek Aspat Koyu’nu mutlaka görmelisiniz.

Gümüşlük

tavsan adasi-gumusluk

Bir diğer Leleg yerleşimi olan Gümüşlük, Myndos Antik Kenti, Tavşan Adası, batık kenti ve denizin üzerinde yürür gibi hissettiren tarihi yolu ile sizi mest edecek bir koy.

Yorumlar

yorum