Ukrayna’nın en büyük kenti ve başkenti olan Kiev’in mimarisi ve şehir düzenlemesinde Sovyetler Birliği’nin izlerini görebilirsiniz.

Şehirde hemen her yere gitmek için dünyanın en büyük metrosu olarak bilinen metroyu kullanabilirsiniz (bizce mutlaka denemelisiniz).

Kiev Metrosu

Kiev Metrosu, dünyanın en derin metro istasyonu günde 1.439 milyon kişi taşıyor.

En ucuz Kiev uçak bileti için ucakbiletiniz.com'da Kiev uçak bileti arayın, karşılaştırın ve güvenle satın alın!

Khreschatyk; restoran, kafe, alışveriş merkezi ve gece kulüplerinin sıralandığı1.100 metre uzunluğunda, şehrin en önemli caddesidir ve sizi Özgürlük Meydanı’na çıkarır (elbette epey oyalayarak).

Khreschatyk Caddesi'

Khreschatyk Caddesi'den çıkmak istemeyeceksiniz...

Maidan Nezalezhnosti

Turuncu devrim'in baş aktörü Özgürlük Meydanı nam-ı diğer Maidan Nezalezhnosti

Özgürlük Meydanı, dünyanın tüm meydanları gibi gösteri ve protestoları ile ünlenen tarih yazılan meydanlardan biri. Bu meydanda yakın tarihin iki devrimine (SSCB’den ayrılış ve Turuncu Devrim) tanıklık edebilirsiniz.

Dünyanın 3. uzun nehri Dinyeper size şehir boyunca eşlik edecek. Dinyeper üzerinde bir gezinti, size gerçekten bu topraklara geldiğiniz hissini verecek şeylerden...

Dinyeper Nehri

Dinyeper Nehri kenarına kurulmuş bir güzel şehir...

Hidropark

Hidropark, deniz-kum-güneş tatili severler için Dinyeper'in ortasında bir güzel ada...

Kiev’in yazlık yeri gibi davranan Hidropark ise Dinyeper nehrinin ortasında bir adacık. Yaz tatiline çevirebileceğiniz geziniz sırasında, bu adada bir çok su sporu yapabilir gece ise sabaha kadar yaşayan kafe ve barlar sokağında eğlenebilirsiniz.

Yorumlar

yorum