Avustralya güney yarım kürede bir ada ülkesi. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında Okyanusya kıtasında yer alan Avustralya'nın, hiç bir ülke ile kara sınırı yok. Avustralya’nın kültür ve turizm başkenti sayabileceğimiz en önemli şehirlerinden biri de şüphesiz Sidney.

En ucuz Sidney uçak bileti için ucakbiletiniz.com'da Sidney uçak bileti arayın, karşılaştırın ve güvenle satın alın!

Avustralya, her mevsim ziyaret edebileceğiniz bir ülke. Güneyde soğuk rüzgarlar hakim olduğunda kuzeyde sıcak ve güneşli havayla; kuzeyin çok nemli olduğu dönemlerde ise güneyin havasıyla ferahlamanız mümkün.

Sidney, dünya şehirleri yaşam kalitesi sıralamasında ilk 5’te yer alan bir şehir. Sidney’de bunları görmeden - yapmadan dönmeyin!

Bondi Sahili

bondi sahili

Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış Bondi Beach’in güzelliğinin tadını çıkarın, sörf yapın…

Darling Limanı

darling limanı

Dartling Limanı, restoran, kafe, alışveriş için yüzlerce alternatif sunarken; bir yandan da Sidney Akvaryumu, Vahşi Hayat Sidney Hayvanat Bahçesi, Ulusal Denizcilik Müzesi, Çin Bahçesi gibi yapılarıyla yerel halk ve turistlerin toplanması için bir mıknatıs görevi görüyor.

Sidney Opera Binası

Sydney Lights - Australia

1957 yılında yapımına başlana ve 1973 yılında tamamlanan bu bina, Sidney, için simgesel yapılardan en önemlisi. Yılbaşı kutlamalarının, önemli festivallerin düzenlendiği her yıl 5 milyon insanın ziyaret ettiği Sidney Opera Evi Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde.

Harbour Köprüsü

harbour limanı

Sideny’in bir diğer simgelerinden Harbour Köprüsü, 134 metre yüksekliği ile dünyanın en geniş çelik köprüsdür. Kemerleri üzerinden, mutlaka şehri kuşbakış görmelisiniz.

Bir uyarı: Avustralya şapkası takın

avustralya sapkasi

Şaka değil, bu etrafından mantarlar sallanan şapka gözlerinizi korumak için. Özellikle kuzey bölgesinde büyük mavi yeşil sineklerin su ihtiyaçlarını göze saldırarak gidermesi ve sonucunda ciddi hastalıklara yol açması nedeniyle bu şapkaları takmayı ihmal etmeyin!

Yorumlar

yorum